Categories
200100A1110AAAAA White RS 200 Hydraulic Motor
Description
RS Series Roller StatorWhite Drive 200100 Series Hydraulic Motor with 111.0 cm³/rev displacement
Popular choice for applications like feed rollers, compactors, and snow removal equipment
Rugged construction supports peak torque delivery and consistent flow
Drop-in replacement for competitive brands with same bolt pattern
Additional information
| Weight | 6.17 kg |
|---|---|
| Part Number | 200100A1110AAAAA |
| Weight | 6.17 lbs |
| Displacement | 103 cm³/rev [6.3 in³/rev] |
| Mount Style | 2-Hole "A" Mount |
| Port Style | SAE Ports |
| Shaft Size | 1" Straight Shaft |
| Pump Rotation | CW |
| Brand | White Drive Products |













