Categories
200125A1010AAAAA White RS 200 Hydraulic Motor
Description
RS Series Roller Stator White Drive 200125 Series Hydraulic Motor with 101.0 cm³/rev displacement
Compact, durable motor optimized for sweepers, harvesters, and turf equipment
Standard keyed shaft and durable bearing system for radial and axial load support
Delivers smooth low-speed performance in continuous or intermittent duty
Additional information
| Weight | 7.05 kg |
|---|---|
| Part Number | 200125A1010AAAAA |
| Weight | 7.05 lbs |
| Displacement | 127 cm³/rev [7.7 in³/rev] |
| Mount Style | 2-Hole "A" Mount |
| Port Style | NPT Ports |
| Shaft Size | 1" Straight Shaft |
| Pump Rotation | CW |
| Brand | White Drive Products |













