Categories
200125F3110AAAAA White RS 200 Hydraulic Motor
Description
RS 200 Series Roller StatorWhite Drive 200125 Series Motor, 311.0 cm³/rev, flange-mounted configuration
Designed for maximum torque output in severe-duty mobile hydraulic systems
Offers stable operation under high pressure and fluctuating loads
Efficient internal design reduces energy consumption and fluid temperature
Additional information
| Weight | 7.05 kg |
|---|---|
| Part Number | 200125F3110AAAAA |
| Weight | 7.05 lbs |
| Displacement | SAE Ports |
| Mount Style | 1" Keyed Shaft |
| Port Style | 125cc |
| Shaft Size | 4-Bolt Mount |
| Pump Rotation | CW |
| Brand | White Drive Products |













