Categories
520300A5103AAAAA White RE 520 Hydraulic Motor
Description
RE 520 Series Roller Stator
Additional information
| Weight | 9.26 kg |
|---|---|
| Part Number | 520300A5103AAAAA |
| Weight | 9.26 lbs |
| Displacement | 300 cm³/rev [18.3 in³/rev] |
| Mount Style | 6-Hole SAE A Mount |
| Port Style | SAE Ports |
| Shaft Size | 1" 6B Splined Shaft |
| Pump Rotation | CW |
| Brand | White Drive Products |













